Ha valamilyen házi készítésű ajándékkal szeretnél kedveskedni szeretteidnek, pöróbáld ki fürdősó receptünket!
A hozzávalók listájában szereplő mennyiségek egy nagyjából 2 dl-es bögrényi fürdősó elkészítéséhez elegendők. Lássuk az összetevőket!
Hozzávalók:
- 5 evőkanál durva szemcséjű Himalája só
- 10 evőkanál durva szemcséjű tengeri só vagy Epsom-só
- 2 evőkanál szódabikarbóna
- illóolaj (ízlés szerint)
- szárított gyógynövény (ízlés szerint)
A fürdősó dekoratív tárolásához egy kisebb méretű befőttes üvegre/tetszőleges formájú üveg tárolóra lesz szükségünk. Így a fürdősó akár fürdőszobánk dísze is lehet!
Elkészítés:
1. A Himalája-sót és a tengeri sót 1:2 arányú adagolásban fogjuk alkalmazni: 5 kanál Himalája-sóhoz adjunk hozzá 10 kanál tengeri sót. A két sófélét alaposan keverjük össze, majd adjunk hozzá 2 csapott evőkanál szódabikarbónát. A szódabikarbóna szerepe a keverékben, hogy erősítse az illóolajok aromájának intenzív megjelenését.
2. Ízlés szerint válasszunk illóolaj-keveréket, vagy használjunk egyfajta illóolaj-típust - az utóbbi esetében mindenképp karakteres illatvilággal rendelkező olajat használjunk. Attól függően, mennyire intenzív illataromára törekszünk, adagoljunk 15-30 csepp illóolajat a fürdősó-keverékhez! Keverjük el!
A lentebb található felsorolásban segítséget adunk az illóolaj megválasztásában!
3. Elsősorban dekoráció, intenzívebb illatú gyógynövény esetén még egy kis plusz illatosítás céljából adjunk hozzá keverékünkhöz 3-5 kanál szárított gyógynövényt: bátran használhatunk teázás céljára használt szárított gyógynövényt vagy gyógynövény teakeveréket. Használhatunk például csipkebogyót, hársfa-, akác- vagy levendulavirágot, esetleg vadmeggyet! (Lásd: szálas Mecsek teák)
A fenti összetevők felhasználásával könnyedén elkészíthetjük saját, házi fürdősónkat, melyet bátran ajándékozhatunk szeretteink számára is!
Tippek dekorációhoz:
A befőttesüveget díszíthetjük csipke- vagy szaténszalaggal, egy mutatós címkével, esetleg matricával - nem muszáj azonban kidekorálnunk, a gyógynövényekkel és rózsaszínű Himalája-sóval tarkított keverék önmagában is dekoratív.
Mire figyeljünk oda?
A fürdősót ne alkalmazzuk nyílt seb vagy gyulladt bőr, irritált bőr esetén. Érzékeny bőr esetén óvatosan alkalmazzuk!
Milyen illóolajat használjak?
1. Nyugtató hatású illóolajok
Természetes nyugtató hatással rendelkeznek a levendula, a narancs, a mandarin, a római kamilla, valamint a ylang-ylang illóolajok. Ha egy kis ellazulásra vágysz, vagy a lazító fürdőzés élményét ajándékoznád valamelyik szerettednek, a házi készítésű fürdősóhoz válassz ezekből az illóolajokból!
Tipp: A MediNatural Nyugi Stresszűző Illóolaj keverékében a felsorolt, nyugtató hatású illóolajok mindegyike megtalálható. Vidám, nyugtató, stresszoldó illatprofillal rendelkezik, citrusos, virágos aroma jellemzi.☺
2. Illóolajok a légutak tisztítására
Az eukaliptusz és a menta keveréke hatékony segítséget nyújthat a légutak tisztításában, továbbá jó választás a citrom, a levendula és a kakukkfű.
Tipp: Ha kész illóolaj-keverékkel szeretnél dolgozni, tekintsd meg a 10 ml-s kiszerelésű MediNatural légzéskönnyítő illóolaj vagy a Naturol Könnyed lélegzet fantázianévre hallgató ilóolaj-keverék termékeinket!
3. Frissítő élményfürdő
A zsálya, a menta és a teafaolaj keveréke frissítő illatélményt nyújt. A keveréket gazdagíthatjuk valamilyen citrusos olajjal.