Blog
A D-vitamint gyakran nevezik „napfényvitaminnak”, ami nem véletlen, hiszen a szervezetünk képes saját maga előállítani a bőrben, amikor azt megfelelő mennyiségű UVB-sugárzás éri. A D-vitamin jelentőségéről az elmúlt években rengeteg kutatás született, és ma már tudjuk, hogy a normál csontozat, az immunrendszer megfelelő működése és az izomfunkciók fenntartása szempontjából is nélkülözhetetlen tápanyagról van szó. Ennek ellenére még mindig sok a bizonytalanság a D-vitamin-termelés körül. Elég-e napi tíz perc napozás? Valóban megakadályozza a fényvédő a D-vitamin képződését? Reggel vagy délben érdemes napfényre menni? És vajon az ablakon keresztül beszűrődő napsugarak is elegendőek?











