A téli hónapokban a hideg és száraz levegő, a gyakori beltéren való tartózkodás és a kevesebb mozgás miatt magasabb a megbetegedések kockázata. Ebben az időszakban érdemes különösen odafigyelni immunrendszerünk erősségének megőrzésére, ehhez adunk most néhány tippet és praktikus tanácsot.
Előzzük meg a betegséget!
Az egyik legegyszerűbb, mégis legfontosabb megelőző intézkedés a rendszeres, szappannal történő kézmosás. A kézmosás segít csökkenteni a vírusok terjedését, mivel a kezeink tulajdonképpen az egyik leggyakoribb fertőzési forrást jelentik. A megelőzés jegyében érdemes kézfertőtlenítőt tartani a táskánkban, hiszen a kilincsek, liftgombok és egyéb közösen használt felületek potenciális kórokozó-források. A fertőzésveszély minimalizálása érdekében a közösségi terekben való tartózkodás során érdemes fokozott figyelmet fordítani a megfelelő kézhigiénia fenntartására. A vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag étrend, az elegendő folyadékfogyasztás és a pihentető alvás szintén kulcsfontosságú szereppel bírnak az immunrendszer erősségének fenntartásában.
Praktikus tanácsok a kezdeti tünetek kezelésére
Ha már érzékeled a megfázás/influezna első tüneteit, számos lehetőség áll rendelkezésedre a szimptómák kezelésére és a betegség súlyosbodásának megelőzésére. Megosztunk néhány hasznos tippet, hogyan kezelheted a megfázás kezdeti tüneteit!
1. Elegendő hidratálás
Betegség esetén érdemes a szokottnál nagyobb mennyiségű folyadékot fogyasztani, elsősorban vizet, gyógyteát és meleg levest. A megfelelő hidratálás segít a váladék fellazításában, fokozza a vérkeringést és támogatja szervezetünket a vírusokkal, baktériumokkal való megküzdésben.
2. Gyógynövények
A megfázásos vagy influenzás tünetek kezelésében segítségünkre lehetnek a gyógynövények, melyeket tea, tinktúra, szirup vagy csepp formájában is fogyaszthatunk.
A lándzsás útifű antioxidáns, baktériumölő és nyákoldó hatóanyagainak köszönhetően hatékony segítséget nyújthat a köhögés csillapításában, a letapadt nyák feloldásában, a légutak tisztításában és a felső légúti, gyulladásos tünetek enyhítésében. Kellemes, édeskés íze miatt a gyerekek is szívesen fogyasztják.
Termékajánló: Dr. Theiss Lándzsás útifű szirup
A tüdőfűlevél, a kamilla, a mezei kakukkfű, az akácvirág és az orvosi pemetefű hatékonyan csillapíthatják a torokfájást. Többek között ezen gyógynövények keverékét tartalmazza a Györgytea Tüdőfűleveles teakeverék, melyet „A torok barátjaként” is neveznek. Egy bögre forró gyömbéres-kurkumás-mézes tea szintén jó szolgálatot tehet a kellemetlen tünetek enyhítésében.
Termékajánló: Györgytea Tüdőfűleveles Teakeverék
3. Vitaminpótlás
Immunrendszerünk támogatásában kiemelt fontossággal bír az elegendő vitamin- és ásványianyag-bevitel. A színes, tápanyagokban gazdag étrend követésével a szükséges tápanyagok - nagyobb részének - bevitelét biztosíthatjuk, érdemes azonban - különösen a hideg hónapokban - vitamin étrend-kiegészítőkkel támogatni egészségünk megőrzését.
Termékajánló: BioCo C+D duo 1000mg Retard C-vitaminnal és 2000 NE D3-vitaminnal
4. Elegendő pihenés
Szervezetünk regenerálódásához elegendő pihenésre van szükség: a megfelelő pihenés segíti az immunrendszert a fertőzés elleni harcban, hiányában a betegség súlyosbodhat és jelentősen megnőhet a gyógyulás időtartama. A gyógyteák az ellazulásban és a könnyedebb álomba merülésben is segítségünkre lehetnek: elalvás előtt fogyassz egy bögre kamilla, macskagyökér, cickafark vagy levendula teát.
Termékajánló: Ukko tea Éjszakai Álomhozó teakeverék 100g
Gyógynövényekkel az egészség megőrzéséért
Amennyiben szeretnél még többet megtudni a gyógyteákról és egyéb gyógynövény étrend-kiegészítőkről, böngészd át termékkínálatunkat! Szeretettel ajánljuk figyelmedbe a különféle gyógynövény cseppeket, szirupokat, tinktúrákat, valamint gyógynövény-kivonatokat tartalmazó tablettákat és kapszulákat.
Gyógynövény-alapú étrend-kiegészítők széles választéka a Multi-vitamin.hu kínálatában