A tafedim tea számos kisebb egészségügyi panasz kezelésében nyújthat számunkra segítséget. Az őslakosok elsősorban emésztési problémák és nőgyógyászati panaszok, valamint légúti betegségek tüneteinek kezelésére alkalmazták. Az elvégzett kutatások alapján a tafedim tea számos egyéb esetben is hasznunkra lehet: lássuk, mi mindenre alkalmazhatjuk a tafedim teát!
Mire használták az őslakosok?
A tafedim tea és egyéb tafedim termékek alapját az afrikai és amerikai szubtrópusi területeken őshonos, Euphorbia hirta néven ismert gyógynövény képezi. Az Euphorbia hirtát az afrikai őslakosok tea formájában emésztési problémák és nőgyógyászati panaszok kezelésére, valamint légúti betegségek tüneteinek enyhítésére alkalmazták.
Az Euphorbia hirta főbb hatóanyagai
Az Euphorbia hirtán végzett kutatások során a tudósok számos aktív hatóanyagot fedeztek fel a gyógynövény alkotóelemei között. Ezek többek között a következők:
- flavonoidok: kaempferol
- glikozid vegyületek: afzelin, quercitrin, rutin
- egyéb vegyületek: myricitrin (növényi vegyület), galluszsav (szerves vegyület, aromás karbonsav), protokatekuinsav (fenolos szerves vegyület)
- triterpének/triterpenoidok: β-amyrin, 24-methylenecycloartenol,
- euphorbin-A, euphorbin-B, euphorbin-C, euphorbin-D vegyületek
Hogyan hat az Euphorbia hirta a szervezetre?
Egy indiai egyetem, a Kurukshetra University kutatásai alapján az Euphorbia hirta hatóanyagai számos egészségvédő aktivitást* mutatnak, melyek a következők:
- Antibakteriális aktivitás
- Malária-ellenes aktivitás
- Gyulladáscsökkentő aktivitás
- Galaktogén (tejelválasztást előidéző és fokozó) aktivitás
- Antiasztmatikus aktivitás
- Vizeletkibocsátásra és elektrolitokra gyakorolt hatás
- Hasmenés elleni aktivitás
- Antioxidáns aktivitás
- Termékenység elleni aktivitás
- Antiamőb aktivitás
- Gombaellenes aktivitás
Mit jelent mindez a gyakorlatban? Az Euphorbia hirta értékes hatóanyagai révén tehát a következő módon járulhat hozzá egészségünk megőrzéséhez:
Immunerősítő hatás
Természetes immunstimuláns, antioxidáns, vírus- és baktériumölő alkotóelemei révén a tafedim tea fogyasztásával erősíthetjük immunrendszerünket. A tafedim tea jó szolgálatot tehet egészségünknek vírusos időszakban vagy betegségek utáni lábadozás idején.
Termékajánló: Tafedim tea 25 filter
Enyhítheti a gyomorpanaszokat
Természetes gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően enyhítheti a gyomorpanaszokat (székrekedés, hasmenés, hányinger, gyomorégés). Gyulladáscsökkentő hatása külsőleg alkalmazva is hasznunkra válik, a tafedim gélt alkalkalmazhatjuk a különféle csípések okozta viszketés enyhítésére, az ekcéma/pikkelysömör tüneteinek csillapítására.
Termékajánló: Tafedim natúr gél 100 ml - Természetes bőrápoló növényi olajokkal, vitaminokkal és hidratáló komponensekkel
Légúti panaszok csillapítása
A tafedim tea gyulladáscsökkentő hatóanyagai a légúti problémák kezelésében is hatásosnak bizonyulhatnak: torokfájás, hörghurut, asztma; továbbá fullasztó, görcsös köhögés esetén a tea csökkentheti a kellemetlen légúti irritációt. Fontos: a tafedim tea nem helyettesíti az orvos által felírt gyógyszert és kezelést!
Ekcéma - a bőrirritáció enyhítésére
A tafedim gél hűsítő hatása révén azonnali enyhülést nyújthat az irritált bőr számára. Válasszuk ezt, ha azonnali megoldásra van szükségünk. A zsírosabb állagú, lassabba felszívódó tafedim balzsamot akkor alkalmazzuk, ha hosszabb időn keresztül szeretnénk bőrünkön hagyni az értékes hatóanyagokat.
Szeretnék többet tudni a tafedim termékekről!
Ha szeretnél még többet tudni a tafedim tea fő hatóanyagát képező Euphorbia hirta gyógynövényről, a tafedim balzsamról, gélről, szappanról és egyéb tafedim termékekről, látogass el a >> tafedimtea.hu << címen elérhető blogoldaunkra!
Tafedim termékeink teljes listáját erre a linkre kattintva érheted el.
Jó egészséget kívánunk!
Forrásjegyzék:
Euphorbia hirta: Its chemistry, traditional and medicinal uses, and pharmacological activities, 2019 (Sunil Kumar, Rashmi Malhotra, and Dinesh Kumar - Institute of Pharmaceutical Sciences, Kurukshetra University, Kurukshetra-136 119, Haryana, India) (A felsorolt tulajdonságok részletes elemzését lásd az eredeti kutatásban, mely a forrásjegyzékben található!)