Györgytea Diófalevél 50g
Györgytea Diófalevél 50g
845 Ft

Györgytea Diófalevél 50g

845 Ft

Forrázatát külsőleg bőrkiütések, kelések, fagyások borogatására, aranyérbántalmakban ülőfürdőként, torokgyulladás ellen pedig gargarizálónak használják. Bőrkiütések ellen fürdőket is készítenek a diólevélből. Ajánlják borogatóként szemgyulladás és hályogképződés ellen is. Teáját gyomor-bélhurut, magas vérnyomás, bélférgek ellen, továbbá vértisztítónak, étvágyjavítónak isszák.

Részletes leírás és specifikáció
    Készletinformáció
  • Budaörs

    Átvehető ma, nyitás: 7:30

  • Központi raktár

    Készleten van a termék

  • Fény utcai piac

    Átvehető ma, nyitás: 7:30

  • Rákóczi út

    Átvehető ma, nyitás: 7:30

  • Szent István körút

    Átvehető ma, nyitás: 7:30

Részletes leírás

Györgytea Diófalevél
Kiszerelés: 50 g

A diófa egyike azoknak az értékes növényeknek, amelynek minden részét hasznosítjuk. Nem csupán a termése és a fája hasznos, hanem a levele is. Forrázatát külsőleg bőrkiütések, kelések, fagyások borogatására, aranyérbántalmakban ülőfürdőként, torokgyulladás ellen pedig gargarizálónak használják. Bőrkiütések ellen fürdőket is készítenek a diólevélből. Ajánlják borogatóként szemgyulladás és hályogképződés ellen is. Teáját gyomor-bélhurut, magas vérnyomás, bélférgek ellen, továbbá vértisztítónak, étvágyjavítónak isszák.
(Rápóti Jenő — Romváry Vilmos: Gyógyító növények) 

elkészítés

A diófalevél teát belsőleges fogyasztásra az OGYÉI jelenlegi álláspontja szerint pár perces főzéssel kell készíteni. Ehhez egy csapott evőkanál (3 g) teafüvet 2,5 dl vízben 2-3 percig főzünk, majd leszűrjük. Ne használjunk fémszűrőt.

Ellenjavallat: Belső fogyasztása terhesség, szoptatás alatt, valamint gyermekeknek 12 éves korig nem ajánlott. Erős vérhígító szedése mellett fogyasztása ellenjavallt.

felhasználása

Külsőleg nőgyógyászati problémákra (fehérfolyás, méhgyulladás), ekcémára, tejallergiára, korpára és hajhullásra, visszérsebekre, szemhéj duzzanatra, mandulagyulladásra és fekélyes sebekre használják. Angliában fejtetű és atka ellen használták megelőzésre.

Kéz- és lábizzadásra, rovarcsípésre, napszúrásra, bőrgyulladásra, égési sebekre és kiütésekre jó még. A diólevél fürdő simává és rugalmassá teszi a bőrt, csökkenti a viszketést.

Gyógyítja a diabéteszes lábon keletkezett fekélyeket, sebeket. A cukorbetegség egyik szövődménye a fekélyes láb, melynek oka a keringési zavar, az elégtelen vérellátás. Súlyos fekély esetén sajnos gyakran előfordul cukorbetegeknél a láb amputációja. Ez elkerülhető, ha a kialakult sebet diólevéllel kezelik, mert a diólevéltea gyógyítja a diabéteszes lábon keletkezett fekélyeket, sebeket. Mosogassák a fekélyes lábat térdtől lefelé diólevélből készült jó erős teával, illetve dörzsöljék bele a bőrbe. Egy másik módszerrel is hatékonyan gyógyítható a fekély: a leforrázott diólevelet tegyék a nyílt sebre. Napi 3-4-szeri kezelés már egypár héten belül látványos eredményt hoz.

Orrpolip esetén az orrba felszívott diólevél tea hatásos.

A szem külső mosogatása a diólevél teájával oldja a szemfenéken lerakódott plakkokat, javítja a látást.

Belsőleg alkalmazva étkezés előtt fogyasszák, ízesítés nélkül. Napi egy-három csészével legfeljebb 6 hétig iható, utána 4 hét szünetet kell tartani.

összetevők

diófalevél (Juglandis folium)

TOVÁBBI TUDNIVALÓK

Minőségét megőrzi: Lásd a csomagoláson feltüntetett időpontot.

Tárolás: Száraz, hűvös, fényvédett helyen, gyermekektől elzárva.

Forgalmazza: Pharmaherb Kft.


Az oldalunkon lévő adatokat folyamatosan frissítjük, törekszünk arra, hogy naprakészek legyenek. Szeretnénk felhívni azonban a figyelmet, hogy ennek ellenére a  webshopon szereplő adatok (beleértve a termékfotókat, tápérték-, összetétel-, és allergén információkat is) csak tájékoztató jellegűek, a tényleges értékek eltérhetnek az élelmiszerek természetéből adódóan. A friss, aktuális információkat a termékek csomagolásán találják meg.

Teljes leírás

Kapcsolódó cikkek

Gyógynövény teák Immunerősítés, egészségvédelem

A természet kincsestárában fellelhető gyógynövények számtalan módon lehetnek hasznunkra. A cickafark természetes görcsoldó hatással bír, a zsálya enyhítheti a fájdalmas menstruációs tüneteket és változókori panaszokat, a hársfa nyugtathatja az idegeket, míg a kamilla enyhítheti az emésztőrendszeri panaszokat. Lássuk, milyen egyéb módokon járulhatnak hozzá az említett gyógynövények egészségünk megőrzéséhez - érdemes betárazni belőlük, hogy szükség esetén máris elkészíthessünk egy bögre forró gyógyteát!