Mecsek Lándzsás útifű levél tea 50g
Mecsek Lándzsás útifű levél tea 50g
495 Ft

Mecsek Lándzsás útifű levél tea 50g

495 Ft

Felső légúti hurutok esetén gyulladáscsökkentő, antibakteriális, köhögéscsillapító.

Részletes leírás és specifikáció
    Készletinformáció
  • Központi raktár

    Készleten van a termék

  • Pólus Center

    Átvehető ma 19:00-ig

  • Rákóczi út

    Átvehető ma 19:00-ig

  • Fény utcai piac

    Átvehető ma 18:30-ig

  • Bartók Béla

    Átvehető ma 19:00-ig

  • Szent István körút

    Átvehető ma 19:00-ig

  • Budaörs

    Átvehető ma 19:00-ig

Részletes leírás

Kiszerelés: 50g
Típus: szálas

Gyógyszerkönyvi minőség

„Teája belsőleg alkalmazva felső légúti hurutok esetén gyulladáscsökkentő, antibakteriális, köhögéscsillapító. Külsőleg kisebb felületi sebek, rovarcsípések kezelésére, aranyeres bántalmak esetén fürdőkészítésre alkalmazható.”
Prof. Szabó László Gy.

A lándzsás útifű teáját baktériumölő, nyálkaoldó hatása miatt elsősorban légzőszervi betegségekre, köhögésre, asztmára alkalmazzuk. Kiváló köhögéscsillapító. Allergia (por, pollen, állatszőr) esetén is ajánljuk. Sebgyógyító, gyulladácsökkentő, ezért ekcémára is használhatjuk. A frissen szedett útifüvet megmossuk, a levél hátoldalán lévő vastag erezetet körömmel megnyomkodjuk, és az ekcémás helyekre dörzsöljük a levét. Külsőleg alkalmazhatjuk még aranyérre és rovarcsípések kezelésére is.

Elkészítési javaslat
Egy evőkanál vágott drogot (kb. 2 g) 150 ml forrásban levő vízzel leöntünk, 5-8 percig áztatjuk, majd szűrjük. Naponta 2-3 csészével fogyasztható. Napi adag: 4-6 g

Összetevők: Lándzsás útifű levél (Plantago lanceolata)

Tárolás: Száraz, hűvös helyen
 

Teljes leírás

Kapcsolódó cikkek

Őszi allergák és természetes kezelési lehetőségek Immunerősítés, egészségvédelem

A levelek színes kavalkádja, a hűvösebb időjárás és a bekuckózós hangulat („cozy vibes”) sokak számára kedvenc évszakukká teszik az őszt. Előnyei és egyedi, különleges jellemzői mellett azonban az ősz sokak egészségét állítja kihívás elé, hiszen a szezonális allergiák nem csupán a tavaszi-nyári hónapok kiváltságai. A kültéri penészgombák és a hosszú ideig fennmaradó parlagfű pollenjei a hidegebb időjárás miatt fokozott kihívást jelentenek szervezetünk számára - csakúgy, mint az egész évben jelenlévő, beltéri allergének, például a poratka vagy az állatszőr. Írásunkban áttekintjük, hogyan védekezhetünk az őszi hónapok során jelentkező allergiás tünetek ellen a gyógynövények és vitaminok segítségével.

Immunvédő tippek Cikkek

Az őszi hónapokban jelentősen megnő a vírusos-megfázásos betegségek kockázata, így ebben az időszakban érdemes külön figyelmet fordítanunk immunrendszerünk egészségének védelmére. Írásunkban összegyűjtöttünk néhány tanácsot, melyek betartásával sokat tehetsz egészséged védelméért.