Györgytea Csalánlevél 100g
Györgytea Csalánlevél 100g
1 750 Ft

Györgytea Csalánlevél 100g

1 750 Ft

A hagyományos gyógyítás a kisebb ízületi fájdalmakra használja. Élénkítő és vízhajtó hatású, a húgyutak tisztulását segíti elő.

Részletes leírás és specifikáció
    Készletinformáció
  • Budaörs

    Átvehető ma 19:00-ig

  • Központi raktár

    Készleten van a termék

  • Szent István körút

    Átvehető ma 19:00-ig

  • Rákóczi út

    Átvehető ma 19:00-ig

  • Fény utcai piac

    Átvehető ma 18:30-ig

Részletes leírás

györgytea - csalánlevél
kiszerelés: 100 g

Milyen összetevőket tartalmaz? Csalánlevél (Urticae folium)

Típus: szárított, vágott

Felsorolni is sok számos gyógyhatását. Az egyik legjobb vértisztító növény, feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat, eltávolítja a szervezetből a mérgeket. A vesét fokozottabb vízkiválasztásra serkenti, csökkenti a vér húgysavszintjét, ezért hatékonyan alkalmazható köszvény, ízületi gyulladásokreumatikus megbetegedés kezelésére. A régi módszert, hogy a fájdalmas végtagokat a csalán friss hajtásaival csapkodják meg, ma is alkalmazzák. Lázcsillapításra, vérszegénységre és kiütésekre is használjuk.

A vese- és hólyagkő képződésre hajlamosaknak érdemes rendszeresen csalánteát fogyasztaniuk, mert segítségével még idejében kiválasztódik a homok. Tisztító, összehúzó hatásának gyomor- és bélhurut esetén is hasznát vehetjük. Teája élénkítő hatású, sok vitamint és ásványi anyagot (pl. vasat) tartalmaz.

A gyökeréből készült tea megakadályozza a prosztata rendellenes növekedését, növeli a vizelet mennyiségét, felére csökkenti a vizelési ingert, gyorsítja a vizeletáramlást. Vércukorszintet csökkentő tulajdonsága is van. Fokozza a szervezet ellenálló képességét. Allergiás betegségeknél is hatásos.

„Senki nem tud annyit tenni az egészségünkért, mint mi magunk.” Szabó György ~ Magyar Örökség Díjas

csalánlevél tea elkészítése és fogyasztása

Egy csapott evőkanál (3 g) teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzon le, 15 perc után szűrje le. Ne használjon fémszűrőt.

Mikor fogyasszuk?

A reggeli órákban fogyassza, lehetőleg ízesítés nélkül. Napi egy-három csészével 6 hétig iható, utána 4 hét szünetet kell tartani.

Kinek nem ajánlott a termék fogyasztása?

Gyermekeknek 12 éves kor alatt nem ajánlott.

felhasználása belsőleg

Gyógyteát forrázással készítünk a levélből, főzéssel a gyökérből.

Tavasszal és ősszel végezzenek 6 hetes vértisztító csalántea kúrát: napi egy csészével reggel fogyasztva, lehetőleg ízesítés nélkül. Vese- és hólyaghomok hajtásra egy liter csalánteát egy óra alatt meg kell inni (egy liter víz + egy púpozott evőkanál teafű). Vízhajtásra reggel igyanak egy csészével, ha intenzívebb kúrára van szükség, egy hétig minden délelőtt fogyasszanak el egy fél liter teát: az első csészével reggel, étkezés előtt egyszerre, a második csészével a délelőtt folyamán elkortyolgatva.

Nem alkalmas szívelégtelenség vagy vesebetegség következtében létrejött ödéma elmulasztására. 6 hétnél tovább ne igyák, utána iktassanak be egy 4 hetes szünetet. Kovasav hatóanyaga lerakódik a vesében és homokot, követ okozhat, ezért ne igyák folyamatosan. Húgyúti tisztításra 10 napon keresztül napi 2 csészével fogyasszák étkezések között.

Lázcsillapításra naponta 3 csészével ajánljuk fogyasztását, étkezések között. Gyomor- és bélhurut esetén, gyulladáscsökkentésre naponta egy csészével érdemes inni, 3-4 napon keresztül. Vérképzésre naponta egy csészével, éhgyomorra ajánlott. Prosztata-megnagyobbodásra napi egy csészével fogyassza, a reggeli órákban. Székrekedésre esténként egy csészével, emésztésjavításra egy hónapig minden reggel egy csészével igyák. Máj- és epebántalmakra reggel éhgyomorra ajánlott fogyasztani, minden másnap egy csészével egy hónapon keresztül. A lép betegségeire egy hétig, mindennap, egy csészével kell inni.

Csalánlé: gyümölcscentrifugában préseljék ki egy tálkányi friss csalánhajtás levét, keverjék össze egy pohár vízzel. Naponta kétszerre igyák meg étkezés előtt. Ekcéma, pikkelysömör gyógyítható vele. Ezekre még ihatják a csalán, orvosi veronika, zsálya, zsurló egyenlő arányú keverékéből készült teát napi egy csészével.

felhasználása külsőleg

Torokgyulladás esetén gargarizálásra is ajánljuk, többször a nap folyamán (fél liter vízhez egy púpos evőkanál szárított csalánlevelet és egy evőkanálnyi szederlevelet adjunk).

Ülőfürdőként aranyérre vagy reumára, borogatóként pedig bőrkiütésekre használhatják. Lemosóként hajhullás és korpásodás megelőzésére, valamint hajzsírosodás ellen. Kovasav tartalma erősíti a hajhagymákat, a kötőszöveteket, a körmöket. Fiatal leveleit pattanásos arc gőzöléséhez használják. Friss leve csillapítja a viszketést, rovarcsípésre csaláncsípést.

TOVÁBBI TUDNIVALÓK

Minőségét megőrzi: Lásd a csomagoláson feltüntetett időpontot.

Tárolás: Felbontás után gyermekektől elzárva, száraz, hűvös helyen, visszazárva tárolandó.

Forgalmazza: Pharmaherb Kft.


Az oldalunkon lévő adatokat folyamatosan frissítjük, törekszünk arra, hogy naprakészek legyenek. Szeretnénk felhívni azonban a figyelmet, hogy ennek ellenére a  webshopon szereplő adatok (beleértve a termékfotókat, tápérték-, összetétel-, és allergén információkat is) csak tájékoztató jellegűek, a tényleges értékek eltérhetnek az élelmiszerek természetéből adódóan. A friss, aktuális információkat a termékek csomagolásán találják meg.

Teljes leírás

Kapcsolódó cikkek

Gyógynövény teák Immunerősítés, egészségvédelem

A természet kincsestárában fellelhető gyógynövények számtalan módon lehetnek hasznunkra. A cickafark természetes görcsoldó hatással bír, a zsálya enyhítheti a fájdalmas menstruációs tüneteket és változókori panaszokat, a hársfa nyugtathatja az idegeket, míg a kamilla enyhítheti az emésztőrendszeri panaszokat. Lássuk, milyen egyéb módokon járulhatnak hozzá az említett gyógynövények egészségünk megőrzéséhez - érdemes betárazni belőlük, hogy szükség esetén máris elkészíthessünk egy bögre forró gyógyteát!

Őszi allergák és természetes kezelési lehetőségek Immunerősítés, egészségvédelem

A levelek színes kavalkádja, a hűvösebb időjárás és a bekuckózós hangulat („cozy vibes”) sokak számára kedvenc évszakukká teszik az őszt. Előnyei és egyedi, különleges jellemzői mellett azonban az ősz sokak egészségét állítja kihívás elé, hiszen a szezonális allergiák nem csupán a tavaszi-nyári hónapok kiváltságai. A kültéri penészgombák és a hosszú ideig fennmaradó parlagfű pollenjei a hidegebb időjárás miatt fokozott kihívást jelentenek szervezetünk számára - csakúgy, mint az egész évben jelenlévő, beltéri allergének, például a poratka vagy az állatszőr. Írásunkban áttekintjük, hogyan védekezhetünk az őszi hónapok során jelentkező allergiás tünetek ellen a gyógynövények és vitaminok segítségével.