SW Édesgyökér Licorice Root 100db
Swanson Édesgyökér Licorice Root 100 db kapszula
4 095 Ft

Swanson Édesgyökér Licorice Root 100 db kapszula

4 095 Ft
Az édesgyökér hatóanyagai segítik a gyomor és a nyombél nyálkahártya normál működésének fenntartását.
Részletes leírás és specifikáció
    Készletinformáció

Kifutott termék

A termék értékesítése megszűnt webshopunkban

Részletes leírás

Az igazi édesgyökér (Glycyrrhiza glabra) gyökere és gyöktörzse régóta használatos a népi gyógyászatban. Már az ókorban ismerték, és csak a burgonya érkezése után szorult vissza. Az ókori görögök az édesgyökeret köhögéscsillapításra és gyomorpanaszok kezelésére használták.

A gyökér hatóanyagai: a gyökér tömeg mintegy 24 %-át egy különösen édes, vízoldható glikozid, a glycyrhizin teszi ki. Ez a szénhidrát a cukornál 50-200-szor édesebb. Az édesgyökér hatóanyagai segíthetik a gyomor és a nyombél nyálkahártya normál működésének fenntartását.

Érdekesség

Erről a gyökérről a legtöbbünknek a medvecukor jut az eszébe. Pedig a medvecukor-rudacskákat ma már nem is édesgyökérrel, hanem ánizzsal szokás ízesíteni. Európában, ahol ez a gyökér gyakoribb, az édesgyökér-cukorkák tényleg ebből készülnek. Az Egyesült Államokban azonban a növényt leggyakrabban a dohánytermékek ízesítő anyagaként használják, hogy enyhén édeskés zamatával ellensúlyozzák a dohány keserű ízét. A kereskedelmi forgalomban kapható készítmények az úgynevezett igazi (más néven olasz vagy spanyol) édesgyökér (Glycyrrhiza glabra typica) – népies nevén: édesfa, cukorkóró, mézgyökér, likviric – gyökereiből és rizómáiból készített kivonat, de további, közeli rokon fajtát is felhasználhatnak, így a perzsa vagy török édesgyökeret (Glycyrrhiza glabra violacea), az orosz édes-gyökér (Glycyrrhiza glabra glandulifera) és a kínai édes-gyökér (Glycyrrhiza uralensis). A növény szubtrópusi területeken terem, kereskedelmi forgalomban leginkább keleti és mediterrán országokban termesztett édesgyökeret kapni.

OÉTI bejegyzési szám: 4201/2008

Napi ajánlott mennyiség: 1 kapszula

Az étrend-kiegészítők az érvényben levő európai uniós szabályozás szerint élelmiszereknek minősülnek, amelyek a hagyományos étrend kiegészítését szolgálják, és koncentrált formában tartalmaznak tápanyagokat. Bár az étrend-kiegészítők kedvező élettani hatással rendelkezhetnek, amely egyénenként eltérő lehet, jelölésük, megjelenítésük, és reklámozásuk során nem engedélyezett a készítményeknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani.

A termék nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot! A termék nem gyógyít betegségeket! A termék nem az orvosi kezelés helyettesítésére alkalmas! Betegség esetén használatát beszélje meg kezelőorvosával. Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! Ne szedje a készítményt, ha az összetevők bármelyikére érzékeny vagy allergiás! Kisgyermektől elzárva tartandó!
 

Teljes leírás

Kapcsolódó cikkek

Immunvédő tippek Cikkek

Az őszi hónapokban jelentősen megnő a vírusos-megfázásos betegségek kockázata, így ebben az időszakban érdemes külön figyelmet fordítanunk immunrendszerünk egészségének védelmére. Írásunkban összegyűjtöttünk néhány tanácsot, melyek betartásával sokat tehetsz egészséged védelméért.

Moringa oleifera Immunerősítés, egészségvédelem

Hallottál már a moringáról? A moringa olifeira egy Indiában őshonos növény, melynek levelét hagyományosan a vércukor- és koleszterinszint csökkentésére alkalmazzák, a moringa ezen kívül antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatásokkal is rendelkezik. Az alábbiakban bemutatjuk Neked az moringa 6 potenciális egészségvédő hatását!

Articsóka Emésztőrendszer támogatása

Az articsóka ízletes zöldségféle, melyből számos ínyenc fogás és gasztronómiai különlegesség készíthető el. Finom íze és a konyhában való sokoldalú felhasználhatósága mellett ne feledkezzünk meg továbbá értékes hatóanyag-tartalmáról és jótékony hatásairól: az antioxidánsokban és ásványi anyagokban gazdag articsóka támogathatja az emésztést, a szív egészségét és a testsúlycsökkenést.

Tippek gyomorrontás kezelésére Egészséges táplálkozás

Az ínycsiklandó fogásokkal megrakott, karácsonyi asztal mellett ülve a mértékletesség elvének betartása nem könnyű feladat. Bizonyára mindannyiunkkal megesett már, hogy az ünnepi vacsorák, ebédek (reggelik, tízóraik, uzsonnák...) során a tervezettnél jóval többet fogyasztottunk, később pedig hasfájással, székrekedéssel, gyomorrontással küszködtünk. Most megosztunk néhány tippet, melyek hasznunkra lehetnek a karácsonyi gyomorrontás megelőzésére és kezelésére.