WTN HistamEASE 90 db
WTN HistamEASE 90 db
5 800 Ft

WTN HistamEASE 90 db

5 800 Ft

Hatékony és testreszabható megoldás az allergiás és hisztaminos tünetek enyhítéséért.

Részletes leírás és specifikáció
    Készletinformáció
  • Központi raktár

    Készleten van a termék

Részletes leírás

WTN histamease kapszula

Kiszerelés: 90 db kapszula

Hatékony és testreszabható megoldás az allergiás és hisztaminos tünetek enyhítéséért

A hízósejtek (masztociták) a szervezet védekezésében vesznek részt, hisztamint és más gyulladáskeltő anyagokat tárolnak. Fertőzés esetén ezeket felszabadítják magukból, ami a természetes immunválasz része. Probléma akkor történik, amikor különböző, elsőre ártalmatlannak tűnő anyagok (pl. a kipufogógáz, növényvédőszerek stb.) túlzottan ingerlik ezeket a sejteket, ami hisztamintúltermeléshez és tünetekhez vezet. A hízósejt-aktivációs szindróma egy olyan állapot, ahol a hízósejtek száma normális, de ha túlzottan aktiválódnak, akkor túl sok gyulladásos anyagot szabadítanak fel.
A hízósejt-aktivációs szindróma gyakori kiváltója a penész: a belélegzett spórák toxinokat termelnek, amelyek folyamatosan aktiválják a hízósejteket, hisztamintöbbletet okozva.

Allergiák esetén szintén nagy mennyiségű hisztamin szabadul fel ezekből a hízósejtekből, ami a tipikus tüneteket okozza: viszketés, duzzanat, tüsszögés. Kiváltóik lehetnek pollen, por, állatszőr, rovarcsípés, ételek vagy gyógyszerek – ezek allergiás szezonban vagy érintkezéskor súlyosbíthatják a panaszokat.

A hízósejt-aktivációs szindrómában a hízósejtek hiperaktív állapotban vannak, azaz túlérzékenyen reagálnak. A probléma az, hogy ezt a hiperaktív állapotot nem lehet kikapcsolni. A sejteknek ez a túlzott aktivitása a hisztamin és más kémiai szabályozó anyagok (citokinek, heparin, interleukinok, prosztaglandinok) nem megfelelő, hanem túlzott felszabadulását okozza, ami krónikus gyulladáshoz vezet az egész szervezetben, és aminek további hisztaminos tünetek a következményei.

WTN HistamEASETM a hízósejtek stabilizációja révén támogathatja a szervezet harmonikus működését, amely eredményeképpen kevesebb hisztamin szabadulhat fel.

milyen esetekben használd?

A tünetek közül gyakorlatilag minden hisztamintöbblettel kapcsolatos tünet előfordulhat, ám a hízósejt-aktivációs szindrómához ezek köthetők jobban:

  • Orrfolyás, tüsszögés, szemviszketés, köhögés, szájpad viszketés, légszomj
  • Asztma
  • Bőrtünetek (csalánkiütés, viszketés, bőrpír)
  • Szapora szívverés, szédülés, ájulás
  • Alacsony vérnyomás
  • Emésztőrendszeri tünetek (hasmenés, hasi görcs, hányás, hányinger, émelygés)
  • Izomgörcsök (amin nem segít a magnézium), menstruációs görcsök
  • Fejfájás, migrén
  • Szorongás, hangulatingadozás
  • Krónikus fáradtság
  • Fibromyalgia – egy krónikus fájdalomszindróma, mely főleg az izmokat és a lágy szöveteket érinti, ám számos más tünet is kísérheti, például fáradtság, alvászavarok, memória- és koncentrációs problémák).
  • Hidegrázás
  • Túlzott izzadás
  • Kognitív diszfunkció – amikor a gondolkodás, az emlékezet, a figyelem, a koncentráció és a problémamegoldás csökkent hatékonysággal működnek. Ezt a jelenséget gyakran mentális ködnek is nevezik.
  • Látászavarok

Tehát a WTN HistamEASETM ezekben az esetekben lehet kedvező választás.

Miben más a WTN HistamEASETM, mint a WTN Allrgen-XTM, és mikor melyiket érdemes választani?

Mindkét termék hasonló célokra lett létrehozva (hízósejtek stabilizációja), ám a termékösszetevők működései eltérőek. Az alapszabály az, hogy minden ember működése egyedi, ezért a legjobb, ha valaki kipróbálja, nála melyik működik jobban. Az egyik biztosan fog. A választásban természetesen tudunk támpontokat adni.

Jelen esetben az a lényeg, hogy a szervezetünk normális működése során milyen sebességgel bontja le a hangulatunkat befolyásoló hormonokat (adrenalin, dopamin, szerotonin stb.). Ezt a genetikánk befolyásolja alapból. Teljesen más a személyiségünk, ha gyorsan, illetve, ha lassan.

1. Amennyiben valaki

  • szereti az olyan sportokat, amelyek nagy adrenalinlökettel járnak (mindenféle extrém sport, nagy sebességgel történő száguldás, ejtőernyőzés, búvárkodás stb.),
  • nem különösebben fontos számára a rend,
  • sokkal jobban teljesít nyomás alatt (pl. rövid határidős munkák), akkor azok gyorsan bontják a már említett hormonokat.

Nekik a WTN Allrgen-XTM-et ajánljuk elsősorban.

2. Amennyiben valaki

  • teljesen rendmániás,
  • kifejezetten kerüli a stresszhelyzeteket, mert szétesik a fókusza (ami alapból viszont nagyon jó),
  • kifejezetten kerüli az extrém sportokat, azok lassan bontják a már említett hormonokat.

Nekik a WTN HistamEASETM-et ajánljuk elsősorban.

Mivel előfordulhat a két bemutatott állapot közötti, köztes állapot is (pl. valaki nem rendmániás, csak szimplán szereti a rendet stb.), ezért a javaslatunk csak tájékoztató jellegű. A gyakorlati tapasztalatunk az, hogy először a WTN HistamEASETM-t érdemes kipróbálni és amennyiben 3-4 hét alatt sem következik be a várt hatás, így a WTN Allrgen-XTM-et érdemes használni.

Miben más a WTN HistamEASETM a hasonló termékekhez képest?

A WTN HistamEASETM egyedülálló összetételének köszönhetően egy teljesen új szemléletet valósít meg a magyar piacon. Azok számára is hatékony lehet, akiknek a hagyományos összetevők pl. kvercetin nem működnek hatékonyan.

Miért és hogyan működik a WTN HistamEASETM?

A megértéshez kicsit távolabbról szükséges elindulni, mert néhány fogalmat és működési mechanizmust ismerni kell a helyes értelmezéshez.

néhány szóban a hisztaminról

A hisztamin egy jelzőmolekula, amely számos testi folyamatban részt vesz. Koncentrációjának zavara (akár túl nagy, akár túl kicsi) az egész testben problémákat okozhat. Mivel a hisztaminreceptorok sokféle szövetben jelen vannak, a hisztamin hat a légző-, emésztő-, szív- és érrendszerre, valamint a bőrre, méhre, petefészkekre és agyra is. Túlzott jelenléte sokféle, látszólag össze nem függő tünetet válthat ki, például szapora szívverést, szédülést, pánikrohamot vagy asztmát stb.

A hisztaminérzékenység (vagy hisztamin-intolerancia) döntően háromféle folyamat eredményeképpen alakul ki:

  1. túl sok hisztamin képződik a szervezetben (pl. gyulladás vagy hormonális változások miatt),
  2. túl sok hisztamin jut a szervezetbe (pl. ételekből), illetve
  3. valami miatt a testünk nem győzi lebontani a hisztamint (pl. gyógyszerek szedése következtében).

A lényeg tehát az, hogy a hisztaminra szükségünk van. Viszont az se jó, ha túl nagy koncentrációban van jelen és az sem, ha túl kicsiben. A túl nagy hisztaminszint tengernyi problémát okoz. A túl kicsi hisztaminszint is okoz tüneteket, viszont igen ritkán fordul elő. Ezért ennek megfelelően a hisztamintöbbletre érdemes gyakorlati szempontból koncentrálni.

Ennek megfelelően az előzőleg felsorolt tételeket érdemes tovább bontani, hogy célzottan azonosíthatóak legyenek azok az eszközök, illetve étrend-kiegészítők, amelyek segíthetnek a szervezeti egyensúlyok helyreállításában.

ajánlott fogyasztás

Napi 1 kapszula, lehetőség szerint étkezések között. Érzékeny emésztőrendszer esetén étkezés közben.

Figyelmeztetések:

  • Az étrend-kiegészítő fogyasztása nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
  • Várandósság alatt a termék fogyasztása nem ajánlott!
  • Az ajánlott napi mennyiséget ne lépd túl!
  • A készítmény gyermekektől elzárva, száraz, hűvös, sötét helyen tartandó.
  • Ha bármely termékösszetevőre allergiás, túlérzékeny vagy, ne használd a terméket!
  • Nagyon javasolt az étrend-kiegészítők szedését elkülöníteni a kávé fogyasztásától! Legalább fél órával a kávé fogyasztása előtt, vagy fogyasztás után min. 2 órával célszerű bevenni.
  • Nem javasolt az étrend-kiegészítők bevétele tejalapú készítményekkel!
  • Amennyiben több étrend-kiegészítőt szedsz, konzultálj szakemberrel, hogy milyen sorrendben célszerű szedned őket ahhoz, hogy ne érvényesüljön a hatóanyagok közötti esetleges kioltó hatás.
  • Használata kúraszerűen javasolt, amennyiben a kezelőorvosod, természetgyógyászod nem javasolta másképp.

összetevők

Feketecsalán kivonat, indiai csalángyökér koncentrátum, zselatin (kapszulahéj), bajkáli csucsóka koncentrátum, fenyőkéreg kivonat.

Aktív hatóanyagok a napi adagban (1 porkapszula+1 lágyzselatin kapszula):

  • Feketecsalán kivonat (5% polifenol), indiai csalángyökér koncentrátum, bajkáli csucsóka koncentrátum, fenyőkéreg kivonat (95% polifenol): 115 mg

TOVÁBBI TUDNIVALÓK

Minőségét megőrzi: Lásd a csomagoláson feltüntetett időpontot.

Tárolás: Száraz, hűvös, fényvédett helyen, gyermekektől elzárva.

Forgalmazza: Wise Tree Kft.


Az oldalunkon lévő adatokat folyamatosan frissítjük, törekszünk arra, hogy naprakészek legyenek. Szeretnénk felhívni azonban a figyelmet, hogy ennek ellenére a webshopon szereplő adatok (beleértve a termékfotókat, tápérték-, összetétel-, és allergén információkat is) csak tájékoztató jellegűek, a tényleges értékek eltérhetnek az élelmiszerek természetéből adódóan. A friss, aktuális információkat a termékek csomagolásán találják meg.


A termék nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot! A termék nem gyógyít betegségeket! A termék nem az orvosi kezelés helyettesítésére alkalmas! Betegség esetén használatát beszélje meg kezelőorvosával. Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! Ne szedje a készítményt, ha az összetevők bármelyikére érzékeny vagy allergiás! Kisgyermektől elzárva tartandó!

Az étrend-kiegészítők az érvényben levő európai uniós szabályozás szerint élelmiszereknek minősülnek, amelyek a hagyományos étrend kiegészítését szolgálják, és koncentrált formában tartalmaznak tápanyagokat. Bár az étrend-kiegészítők kedvező élettani hatással rendelkezhetnek, amely egyénenként eltérő lehet, jelölésük, megjelenítésük, és reklámozásuk során nem engedélyezett a készítményeknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani.

Teljes leírás

Kapcsolódó cikkek

Őszi allergák és természetes kezelési lehetőségek Immunerősítés, egészségvédelem

A levelek színes kavalkádja, a hűvösebb időjárás és a bekuckózós hangulat („cozy vibes”) sokak számára kedvenc évszakukká teszik az őszt. Előnyei és egyedi, különleges jellemzői mellett azonban az ősz sokak egészségét állítja kihívás elé, hiszen a szezonális allergiák nem csupán a tavaszi-nyári hónapok kiváltságai. A kültéri penészgombák és a hosszú ideig fennmaradó parlagfű pollenjei a hidegebb időjárás miatt fokozott kihívást jelentenek szervezetünk számára - csakúgy, mint az egész évben jelenlévő, beltéri allergének, például a poratka vagy az állatszőr. Írásunkban áttekintjük, hogyan védekezhetünk az őszi hónapok során jelentkező allergiás tünetek ellen a gyógynövények és vitaminok segítségével.